۱۸آذر

کنتو بدلیل حرکات انفجاری در زمین و سبک بازی غیر قابل پیش بینی اش از او حریفی سخت ساخته است .
او تاکنون چندین تورنمنت بزرگ بدمینتون از جمله ۲ عنوان قهرمانی جهان(۲۰۱۸ و ۲۰۱۹) ،۲عنوان قهرمانی آسیا (۲۰۱۸ و ۲۰۱۹) و۱ عنوان قهرمانی مسابقات ALL ENGLAND سال ۲۰۱۹ را کسب نموده است.

۱۶اسفند

  • کمپانی کاوازاکی(KAWASAKI)در سال ۱۸۹۶ در ژاپن تاسیس شد که در ابتدا در زمینه های مختلفی با عملکرد بسیار عالی مانند : هوافضا ، صنایع سنگین ، موتور سیکلت ، حمل و نقل دریایی و غیره فعالیت خود را آغاز نمود.
  • وسایل ورزشی کاوازاکی (KAWASAKI) در سال ۱۹۱۵ تاسیس و در زمره یکی از برندهای معتبر جهان قرار گرفت.
  • یک شرکت ورزشی در شنزن چین در سال ۲۰۰۲ توانست حق امتیاز کمپانی ورزشی کاوازاکی(KAWASAKI) را در اختیار بگیرد و وسایل وتجهیزات تنیس و بدمینتون را بصورت حرفه ای تولید و به نمایندگیهایش در سراسر جهان ارسال نماید.
  • در سال ۲۰۰۲ شرکت کاوازاکی(KAWASAKI) از LI MAO مربی سرشناس و بنام بدمینتون برای بالابردن سطح کیفیت و تکنولوژی راکتهایش دعوت به همکاری نمود و عصر جدیدی در تولید راکتهای کاوازاکی بوجود آورد.
  • در مارس ۲۰۱۳ باشگاه بدمینتون کاوازاکی در مالزی تاسیس شد و ورزشکاران زیادی با توان و روحیه بالا در این مجموعه مشغول به فعالیت شدند ، که این امر یکی از عوامل مهم در مشهور شدن برند کاوازاکی میباشد.
  • امروزه راکتهای بدمینتون کاوازاکی خواهان زیادی در سرارسر جهان دارد و بسیاری از بازیکنان ایران از این برند استفاده میکنند و فروشگاه ورزشی میلاد مفتخر است این برند معتبر را وارد ایران مینماید و به ورزشکاران گرامی عرضه میکند.با آرزوی موفقیت برای تمامی بدمینتون بازان ایرانی در تمامی عرصه های داخلی و بین المللی .

 

 

kawasaki

۱۰بهمن

فروشگاه ورزشی میلاد مفتخر است کلیه راکتهای بدمینتون ، تنیس و اسکواش بازیکنان حرفه ای و نیمه حرفه ای را با دستگاه فوق مدرن تکنی فایبر انجام داده و از اینرو کلیه راکتها با پوند واقعی خودشان بصورت دقیق و واقعی زهکشی میشوند.

۱۸فروردین

این دوره مسابقات از مورخه چهاردهم تا هجدهم مارچ در بیرمنگام انگلیس در بخشهای مختلف با جایزه ۱۰۰۰۰۰۰دلاری برگزار گردید.در بخش تکنفره بانوان ۳۲ ورزشکار در دو گروه ۱۶ تایی به رقابت پرداختند.در بالای جدول تای ژو یینگ(تایپه) “رنکینگ ۱ جهانی بانوان” با اقتدار کامل توانست در مرحله اول ساینا نهوال بازیکن مشهور هندی را شکست دهد ، در دوم بوسانان(تایلند) و در یک چهارم نهایی آیااوهوری(ژاپن) و در نیمه نهایی رقیب سرسختش چن یوفی(چین) را در سه ست با امتیازات(۱۵-۲۱ و ۲۲-۲۰ و ۱۳-۲۱) مغلوب نمود و راهی فینال مسابقات گردید.

یینگ

در پایین جدول یاماگوچی(ژاپن)”رنکینگ ۲ جهانی بانوان” در دور اول لی چای(تایپه) ، در دور دوم هموطنش سایاکا ساتو ، در یک چهارم نهایی کارولینا مارین(اسپانیا)”رنکینگ ۵ جهانی بانوان” را حذف نمود و به نیمه نهایی راه یافت. در نیمه نهایی کار برای یاماگوچی آسان نبود زیرا حریفی سرسخت ، جوان و خوش استیل از هند به نام سیندهو را پیشروی خود میدید.در این بازی یاماگوچی توانست در سه ست با امتیازات(۲۱-۱۹ و ۱۹-۲۱ و ۱۸-۲۱) سیندهو را بسختی شکست دهد و راهی فینال شود.

یاماگوچی

فینال مسابقات :

این بازی در ۱۸ مارچ ۴۵ دقیقه بطول انجامید و این تای ژو یینگ تایپه ای بود که در دو ست متوالی با امتیازات(۲۰-۲۲ و ۱۳-۲۱) بر یاماگوچی غلبه نماید و به مدال طلای مسابقات دست یابد.جوایز نقدی بخش تکنفره بانوان بشرح ذیل اعطا گردید:

  1. تای ژو یینگ(تایپه) مبلغ ۷۰۰۰۰ دلار.
  2. یاماگوچی(ژاپن) مبلغ ۳۴۰۰۰ دلار.
  3. چن یوفی(چین) و  سیندهو (هند) نفر سوم مشترک هر کدام بمبلغ ۱۴۰۰۰ دلار.

یاماگوچی

۱۶فروردین

این دوره مسابقات از مورخه چهاردهم تا هجدهم مارچ در بیرمنگام انگلیس در بخشهای مختلف با جایزه ای معادل ۱۰۰۰۰۰۰ دلار برگزار گردید.

در بخش تکنفره مردان ۳۲ ورزشکار در ۵ روز در دو گروه به رقابت پرداختند. در بالای جدول شی یوگی(چین) توانست در دور اول هیوک جین(کره) ، دردور دوم لی هیون(کره) ، در یک چهارم نهایی در مسابقه ای حساس هموطنش چن لانگ را در دو ست با امتیازات (۱۰-۲۱ و ۱۷-۲۱) مغلوب کرد و در نیمه نهایی سان وان هو(کره) را در یک بازی سخت و نفسگیر با امتیازات (۱۸-۲۱ و ۲۱-۹ و ۱۴-۲۱) شکست داد و راهی فینال شد.شی یوگی واقعا توانست در بالای جدول با اقتدار به بازی نهایی برسد.

شی یوگی

در پایین جدول لین دان (چین) نابغه بدمینتون دنیا در دور اول هانس کریستین سولبرگ(دانمارک) ، در دور دوم وانگ ژو وی(تایپه) و در در یک چهارم نهایی به مصاف رقیب دیرینه  و سنتی اش لی چونگ وی(مالزی) رفت و در دو ست متوالی با امتیازات( ۱۶-۲۱ و ۱۷-۲۱) لی را شکست داد. لین دان در نیمه نهایی هموطنش هو آنگ یو ژانگ را بسختی در سه ست با امتیازات ( ۱۴-۲۱ و ۲۱-۱۳ و ۱۱-۲۱ ) مغلوب کرد و راهی فینال شد.

لین دان

فینال مسابقات :

این فینال کاملا چینی بین شی یوگی و لین دان در سه ست حدود ۷۵ دقیقه برگزار گردید و این شی یوگی جوان و پدیده مسابقات بود که توانست با امتیازات ( ۱۹-۲۱ و ۲۱-۱۶ و ۹-۲۱ ) لین دان را از پای درآورد و به مدال طلای مسابقات دست یافت.جوایز مسابقات بشرح ذیل اعطا گردید:

۱- نفر اول شی یوگی (چین) مبلغ ۷۰۰۰۰ دلار.

۲- نفر دوم لین دان (چین) مبلغ ۳۴۰۰۰ دلار.

۳- سوم مشترک هو آنگ یو ژانگ(چین) و سان وان هو(کره) هر کدام مبلغ ۱۴۰۰۰ دلار

شی یووگی۲

۶اسفند

مقدمه:

کمپانی یونکس در ادوار مختلف در ساخت راکت بدمینتون همیشه پیشتاز بوده است. این شرکت حدودا از سال ۲۰۰۴ به بعد ساختار فریم راکتهای خود را از حالت تخم مرغی (کربنکسی) به شکل سرتخت (Isometric) تغییر داده است. باید بدانیم که نوع فریم هیچ ربطی به حمله ای یا دفاعی بودن راکت ندارد!!

چرا اکثر راکتهایی که تولید میشود سرتخت(ایزومتریک) است ؟

شرکت یونکس سردمدار تغییر و تحول در فریم راکتها است. این شرکت اینگونه عنوان میکند  که در این تکنولوژی فریم راکتها مربعی طراحی شده تا زه‌ها ( نخ‌ها) در راستای عمودی و افقی در تمام جهات نقاط بیشتری را احاطه کنند. در واقع در این نوع فریم‌ها نسبت به فریم‌های قبلی (تخم مرغی شکل) فضای بیشتری به بازیکنان در ضربات می‌دهد. پس علت سرتخت بودن راکتها مشخص شد.

ایزومتریک

چه راکت یونکسی برای ما مناسب است ؟ 

باید توجه داشته باشیم که بستگی به نوع بازی خودمان ، راکت مناسب را انتخاب کنیم. بعنوان مثال اگر سبک بازی ما کنترلی هست بدنبال راکت حمله ای نباشیم !! چرا ؟

یونکس یکی از کمپانی های برتر در راهنمایی و انتخاب راکت برای بازیکنان است. راکتهای این کمپانی به چند دسته اصلی تقسیم میشوند و بازیکنان به فراخور سبک بازیشان میتوانند راکت مناسب خود را انتخاب نمایند.

راکت هایی که سرسنگین هستند مانند ولتریک ها و آستراکس ها برای بازیکنانی که سبک بازیشان حمله ای و اسمش زن هستند ، طراحی شده است ، ولی این را در نظر بگیرید که مچ قوی باشد ، چون راکت سرسنگین به مچ فشار می آورد.

اگر سبک بازی کنترلی هست بدنبال راکتی سرسبک باشید و از لحاظ وزنی سبک باشد مانند خانواده آرک سایبرها که راکتهایی تدافعی دارد.

بازیکنانی که دوبل یا درایو سریع بازی میکنند ، باید بدنبال راکت سر سبک باشند که گشتاور سر راکت سریع باشد تا راکت تیز و پرقدرت بوده که این خصوصیت در خانواده نانوری ها است.

اما فصلی جدید و نوآورانه در راکتهای یونکس هست که نه سرسبک و نه سرسنگین بوده (EVEN BALANCE) و طراحی راکتها طوریست که یکطرف حمله ای و طرف دیگر کنترلی میباشد که خانواده دیورا ها را تشکیل میدهد.

پس با یک مشاوره و مطالعه خوب میتوانید راکت دلخواه خود را انتخاب نمایید.

انتخاب راکت یونکس

 

 

۲۶بهمن

ده مرد برتر پینگ پنگ جهان بخش تکنفره در فوریه ۲۰۱۸ اعلام گردید که نسبت به ماه پیش هیچ تغییری ایجاد نشده است و همچنان اوچاروف آلمانی  در صدر قرار دارد.

نفرات ۱ تا ۱۰ بشرح زیر اعلام گردید :

 

ده رنکینگ برتر پینگ پنگ مردان

۲۵بهمن

Ratchanok INTANON (تایلند) و Carolina MARIN (اسپانیا) از سال ۲۰۱۱ تاکنون ۷ بار مقابل هم قرار گرفته اند ، که Ratchanok پنج پیروزی و Carolina دو برد داشته ، که از این حیث راتچانوک تایلندی ۳ پیروزی بیشتر دارد.

 

کارولینا مارین و راتچوناک

۲۱بهمن

رنکینگ ۱۰ مرد بدمینتون دنیا در بخش تکنفره در فوریه ۲۰۱۸ بشرح زیر اعلام گردید:

نکته جالب آن پیشرفت چشمگیر بازیکنان هند است که در این لیست ، دوبازیکن حضور دارند.

فوریه 2018