این دوره مسابقات از ۲۳ تا ۲۸ ژانویه ۲۰۱۸ در کشور اندونزی ما بین ۳۲ ورزشکار بدمینتون باز برتر بانوان دنیا برگزار گردید و در این دوره نیز مسابقات حساسی رخ داد.

شرح کلی مسابقات :

  • TAI Tzu Ying (تایپه) ” رنکینگ ۱ جهانی ” که چندی پیش در مسابقات مالزی مدال نقره بازیها را بدست آورده بود ، در دور اول حریفی از کانادا (Michelle LI) را در سه ست بسختی با امتیازات ( ۲۵ – ۲۳ و ۱۲ – ۲۱ و ۲۰ – ۲۲ ) شکست داد و در دور دوم مقابل هم وطن خود LEE Chia Hsin ” رنکینگ ۲۸ جهانی ” ایستاد و براحتی در دو ست پیاپی با امتیازات ( ۱۴ – ۲۱ و ۱۳ – ۲۱ ) به پیروزی رسید . در دور سوم مقابل SUNG Chia Hsin (کره جنوبی) به آسانی در دو ست متوالی با نتایج ( ۱۱ – ۲۱ و ۸ – ۲۱ ) پیروز شد وراهی نیمه نهایی گردید. در مرحله نیمه نهایی حریفی سخت از چین (HE Binggiao) ” رنکینگ ۸ جهانی ” را مقابل خود می دید ، که پیشتر HE توانسته بود Carolina MARIN (اسپانیا) ” رنکینگ ۵ جهانی ” و قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو را با درایت و بسختی در سه ست با امتیازات ( ۱۹ – ۲۱ و ۲۱ – ۱۲ و ۱۶ – ۲۱ ) حذف کند. این بازی نیمه نهایی بسیار تماشایی و دیدنی بود که TAI Tzu Ying با تکنیک در سه ست جذاب و تماشایی با امتیازات ( ۲۱ – ۱۹ و ۱۵ – ۲۱ و ۱۵ – ۲۱ ) بر HE Binggiao سرسخت چیره گشت و به فینال رقابتها راه یافت.

Tai-Tzu-Ying

Carolina Marin-Indonesia Masters

He-Bingjiao-China

 

  • از سویی دیگر Saina NEHWAL (هند) ” رنکینگ ۱۲ جهانی ” در دور اول در یک بازی نزدیک و تماشاگر پسند CHEN Yufei (چین) ” رنکینگ ۷ جهانی ” را در سه ست با امتیازات ( ۲۴ – ۲۲ و ۱۵ – ۲۱ و ۱۴ – ۲۱ ) مغلوب کرد و در دور دوم نیز دوباره مقابل حریفی از چین ( CHEN Xiaxin ) ” رنکینگ ۲۰ جهانی ” ایستاد و در دو ست متوالی با امتیازات ( ۱۲ – ۲۱ و ۱۸ -۲۱ ) حریفش را در هم کوبید. در مرحله سوم یکی از حساسترین بازیها برگزار شد. Saina مقابل هم وطنش PUSARLA V. Sindhu ” رنکینگ ۳ جهانی ” قرار گرفت و در دو ست متوالی بر خلاف تصور همگان با یک بازی حساب شده با امتیازات ( ۱۳ – ۲۱ و ۱۹ – ۲۱ ) پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.
  • در مرحله نیمه نهایی Saina میبایست رو در روی Ratchanok INTANON تایلندی ” رنکینگ ۴ جهانی ” و قهرمان مسابقات ژانویه ۲۰۱۸ مالزی قرار میگرفت. Ratchanok پیش از این توانسته بود Nozomi OKUHARA ژاپنی ” رنکینگ ۶ جهانی ” را در دوست متوالی با امتیازات ( ۱۷ – ۲۱ و ۱۰ – ۲۱ ) حذف کند و به نیمه نهایی راه یابد. در مرحله نیمه نهایی Saina فرا تر از انتظار ظاهر شد و Ratchanok تایلندی را بسختی و در یک بازی نزدیک و نفسگیر در دو ست پیاپی با نتایج مشابه ۱۹ – ۲۱ مغلوب کند و به فینال مسابقات راه یابد.

Nehwal (R) of India in

فینال

  • بازی فینال در ۲۸ ژانویه در حالی ما بین Saina NEHWAL و TAI Tzu Ying برگزار شد که از کشور میزبان نماینده ای در بین ۴ بازیکن برتر مسابقات به چشم نمیخورد. این بازی را TAI Tzu Ying براحتی و پرقدرت اداره کرد و در ۲۷ دقیقه دو ست متوالی با امتیازات ( ۹ -۲۱ و ۱۳ – ۲۱ ) ساینای هندی که در این دوره خوب ظاهر شده بود را شکست داد و به مدال طلای مسابقات دست یافت.

 

جوایز نقدی مسابقات بشرح زیر اهدا گردید :

  1. نفر اول TAI Tzu Ying (تایپه) مبلغ ۲۴۵۰۰ دلار .
  2. نفر دوم Saina NEHWAL (هند) مبلغ ۱۱۹۰۰ دلار .
  3. سوم مشترک Ratchanok INTANON (تایلند) + HE Binggiao (چین) سهم هر کدام مبلغ ۴۹۰۰ دلار .

badminton-news-tai-tzu-ying-saina-nehwal

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *