۱۶فروردین

مسابقات بین المللی بدمینتون یونکس آل انگلند ۲۰۱۸ بخش تکنفره مردان

این دوره مسابقات از مورخه چهاردهم تا هجدهم مارچ در بیرمنگام انگلیس در بخشهای مختلف با جایزه ای معادل ۱۰۰۰۰۰۰ دلار برگزار گردید.

در بخش تکنفره مردان ۳۲ ورزشکار در ۵ روز در دو گروه به رقابت پرداختند. در بالای جدول شی یوگی(چین) توانست در دور اول هیوک جین(کره) ، دردور دوم لی هیون(کره) ، در یک چهارم نهایی در مسابقه ای حساس هموطنش چن لانگ را در دو ست با امتیازات (۱۰-۲۱ و ۱۷-۲۱) مغلوب کرد و در نیمه نهایی سان وان هو(کره) را در یک بازی سخت و نفسگیر با امتیازات (۱۸-۲۱ و ۲۱-۹ و ۱۴-۲۱) شکست داد و راهی فینال شد.شی یوگی واقعا توانست در بالای جدول با اقتدار به بازی نهایی برسد.

شی یوگی

در پایین جدول لین دان (چین) نابغه بدمینتون دنیا در دور اول هانس کریستین سولبرگ(دانمارک) ، در دور دوم وانگ ژو وی(تایپه) و در در یک چهارم نهایی به مصاف رقیب دیرینه  و سنتی اش لی چونگ وی(مالزی) رفت و در دو ست متوالی با امتیازات( ۱۶-۲۱ و ۱۷-۲۱) لی را شکست داد. لین دان در نیمه نهایی هموطنش هو آنگ یو ژانگ را بسختی در سه ست با امتیازات ( ۱۴-۲۱ و ۲۱-۱۳ و ۱۱-۲۱ ) مغلوب کرد و راهی فینال شد.

لین دان

فینال مسابقات :

این فینال کاملا چینی بین شی یوگی و لین دان در سه ست حدود ۷۵ دقیقه برگزار گردید و این شی یوگی جوان و پدیده مسابقات بود که توانست با امتیازات ( ۱۹-۲۱ و ۲۱-۱۶ و ۹-۲۱ ) لین دان را از پای درآورد و به مدال طلای مسابقات دست یافت.جوایز مسابقات بشرح ذیل اعطا گردید:

۱- نفر اول شی یوگی (چین) مبلغ ۷۰۰۰۰ دلار.

۲- نفر دوم لین دان (چین) مبلغ ۳۴۰۰۰ دلار.

۳- سوم مشترک هو آنگ یو ژانگ(چین) و سان وان هو(کره) هر کدام مبلغ ۱۴۰۰۰ دلار

شی یووگی۲