این دوره مسابقات از مورخه چهاردهم تا هجدهم مارچ در بیرمنگام انگلیس در بخشهای مختلف با جایزه ۱۰۰۰۰۰۰دلاری برگزار گردید.در بخش تکنفره بانوان ۳۲ ورزشکار در دو گروه ۱۶ تایی به رقابت پرداختند.در بالای جدول تای ژو یینگ(تایپه) “رنکینگ ۱ جهانی بانوان” با اقتدار کامل توانست در مرحله اول ساینا نهوال بازیکن مشهور هندی را شکست دهد ، در دوم بوسانان(تایلند) و در یک چهارم نهایی آیااوهوری(ژاپن) و در نیمه نهایی رقیب سرسختش چن یوفی(چین) را در سه ست با امتیازات(۱۵-۲۱ و ۲۲-۲۰ و ۱۳-۲۱) مغلوب نمود و راهی فینال مسابقات گردید.

یینگ

در پایین جدول یاماگوچی(ژاپن)”رنکینگ ۲ جهانی بانوان” در دور اول لی چای(تایپه) ، در دور دوم هموطنش سایاکا ساتو ، در یک چهارم نهایی کارولینا مارین(اسپانیا)”رنکینگ ۵ جهانی بانوان” را حذف نمود و به نیمه نهایی راه یافت. در نیمه نهایی کار برای یاماگوچی آسان نبود زیرا حریفی سرسخت ، جوان و خوش استیل از هند به نام سیندهو را پیشروی خود میدید.در این بازی یاماگوچی توانست در سه ست با امتیازات(۲۱-۱۹ و ۱۹-۲۱ و ۱۸-۲۱) سیندهو را بسختی شکست دهد و راهی فینال شود.

یاماگوچی

فینال مسابقات :

این بازی در ۱۸ مارچ ۴۵ دقیقه بطول انجامید و این تای ژو یینگ تایپه ای بود که در دو ست متوالی با امتیازات(۲۰-۲۲ و ۱۳-۲۱) بر یاماگوچی غلبه نماید و به مدال طلای مسابقات دست یابد.جوایز نقدی بخش تکنفره بانوان بشرح ذیل اعطا گردید:

  1. تای ژو یینگ(تایپه) مبلغ ۷۰۰۰۰ دلار.
  2. یاماگوچی(ژاپن) مبلغ ۳۴۰۰۰ دلار.
  3. چن یوفی(چین) و  سیندهو (هند) نفر سوم مشترک هر کدام بمبلغ ۱۴۰۰۰ دلار.

یاماگوچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *