در بخش تکنفره زنان در جدول اصلی ۳۲ ورزشکار در دو گروه ۱۶ تایی قرعه کشی شدند ، که در بالای جدول Ying Ying LEE (مالزی)  “رنکینگ ۴۶ جهانی “و در پایین جدول Yvonne LI (آلمان) ” رنکینگ ۸۸ جهانی “سرگروه میباشند. از این ۳۲ شرکت کننده ، ۱۹ بازیکن از ایران ، ۳ نفر از مالزی ، ۳ نفر از هند ، ۲ نفر از ویتنام ، ۱ نفر از پرتغال ، ۱ نفر از میانمار ، ۱ نفر از مکزیک ، ۱ نفر از مقدونیه و ۱ شرکت کننده از آلمان .

خلاصه مسابقات : 

حذف تمامی ورزشکاران بانوان ایرانی در بخش تکنفره !!!

  • در دور اول سارا دلاوری کاشانی به حریف قدرتمندش Ying Ying LEE (مالزی) بازی را واگذار کرد و پگاه کامرانی نیز حنانه یعقوب زاده را شکست داد و در دور دوم حنانه یعقوب زاده بازی را به Ying Ying LEE باخت و از دور مسابقات حذف گردید.
  • هاله حمدی نژاد در دور اول به حریف هندی خود بازی را واگذار کرد و یسرا بیگی نیز به رقیب ویتنامی باخت که در دور دوم ورزشکار ویتنام رقیب هندی اش را شکست داد.
  • یگانه کرمانی هم در دور اول به رقیبی از هند باخت و ثمین عابد خجسته نیز به حریف مالزیاییش بازی را واگذار کرد و ورزشکار هند توانست در دور دوم رقیب مالزیایی خود را حذف نماید.
  • نسترن کرمی در دور اول به حریفی از پرتغال باخت و هدیه شمس نیز به رقیبی از میانمار بازی را واگذار کرد و در دور بعدی ورزشکار میانمار حریف پرتغالیش را شکست داد.
  • نسیم صفایی در دور اول الهه سپیدان را شکست داد ولی در دور دوم مغلوب حریف مکزیکی خود شد که این مکزیکی پیشتر الهه فیض منش را خذف کرده بود.
  • ستایش عبدالکریمی در دور اول حریفی از مقدونیه را حذف نمود ولی در دور دوم به JAKKA هندی نتیجه را واگذار کرد که  JAKKA در دور اول ثریا آقایی را حذف کرده بود.
  • یگانه تفرشی در دور اول نازنین زمانی را شکست داد و در دور دوم به THINAAH(مالزی) باخت که این رقیب مالزیایی در دور اول رقیبی از ویتنام را حذف کرده بود.

  • رومینا تاجیک در دور اول طراوت علینژاد را حذف نمود ولی دور دوم به LI (آلمان) بازی را واگذار نمود که  LI در دور اول پریا اسکندری را حذف نموده بود.

بدین ترتیب در این دوره از مسابقات در بخش تکنفره بانوان در یک هشتم نماینده ای از ایران وجود نخواهد داشت که  امیدواریم در آینده با تمرینات بهتر و فراهم آوردن امکانات بالا ، عملکرد بانوان ایرانی بهتر از این باشد و ما شاهد افتخا آفرینی این عزیزان باشیم.

اما در بخش دو نفره بدلیل شرکت نکردن ورزشکاران خارجی و انصراف تیم مالزی ، سکوی اول تا سوم به نفع ایران خواهد بود که البته اتفاق خیلی بزرگی نیست چون متاسفانه در این بخش فقط هموطنانمان شرکت داشتند.!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *