مسابقات بدمینتون Perodua مالزی که از ۲۱ – ۱۶ ژانویه ۲۰۱۸ برگزار گردید ، در بخش تکنفره مردان شگفتیهای فراوانی رخ داد ، بطوریکه سه بازیکن مطرح به نامهای لی چونگ وی(مالزی) ، چن لانگ(چین) و لین دان(چین) در همان دور اول بازیها ، نتایج را به حریفان خود واگذار کردند و از دور مسابقات حذف شدند.

ابتدا چن لانگ دارنده مدال طلای المپیک ریو ۲۰۱۶ در ۱۷ ژانویه به مصاف حریفی از اندونزی به نام آنتونی سینیسوکا رفت و در دو ست پیاپی با امتیازات ۲۱ – ۱۷ و ۲۱ – ۱۵ نتیجه را به حریف خود واگذار کرد واولین شگفتی را رقم زد.شگفتی دوم مربوط به لی چونگ وی از کشور میزبان بود که او دارنده سه مدال نقره المپیک و بسیاری عناوین میباشد ، در همین روز به مصاف رقیبی سرسخت از ژاپن به نام کنتا نیشیموتو رفت. ابتدا در ست اول توانست نتیجه را ۱۹ – ۲۱ به نفع خود کند ، اما در دوست متوالی با امتیازات ۲۱ – ۱۸ و ۲۱ – ۱۹ نتیجه را به حریف خود واگذار کرده و دور از انتظار همگان از دور مسابقات حذف گردید.

سومین ناکام بزرگ لین دان افسانه بدمینتون دنیا که دارنده دو مدال طلای المپیک و عناوین متعدد جهانی است ، در روزی که غول های بدمینتون جادو شده بودند ، وی نیز نتوانست نمایش خوبی ارائه دهد و نتیجه را به حریف نه چندان مطرح خود از کشور میزبان به نام احسان مولانا واگذار نمود. لین دان ابتدا در ست اول ۱۶ – ۲۱ حریف را شکست داد ، اما در دو ست پیاپی با نتایج ۲۱ – ۱۸ و ۲۱ – ۱۷ شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت تا ابتدای سال ۲۰۱۸ آغازی بد برای نامداران بدمینتون دنیا باشد.

لی-چونگ-وی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *