بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر ۱۳۹۶ در زنجان از روز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه در حال برگزاریست. در بخش تکنفره مردان ۵۷ شرکت کننده از ۱۱ کشور : ایران ، ویتنام ، استرالیا ، هند ، آذربایجان ، اردن ، ترکیه ، پرتغال ، مکزیک ، عراق و مالزی در چهار روز به رقابت خواهند پرداخت.( البته شایان ذکر است که نیمی از شرکت کنندگان از کشور ما است )

از برجسته ترین بازیکنان این دوره Tien Minh NGUYEN (ویتنام) ” رنکینگ ۴۸ جهانی ” و Cao Cuong PHAM (ویتنام) ” رنکینگ ۱۰۵ جهانی ” را میتوان نام برد که در بالا و پایین جدول مسابقات سرگروه هستند و به نوعی رنکینگ ۱ و ۲ مسابقات محسوب میگردند.

حساسترین بازیها :

  • محمد علی اکبریان در مرحله اول Orkan GALANDAROV (آذربایجان) را شکست داد و در مرحله دوم حریف هندی حاضر نشد و بدین ترتیب اکبریان به مرحله سوم راه یافت.
  • علیرضا فغفوری در مرحله اول به حریف هندی Aryamann TANDON بازی را واگذار کرد و Aryamann بدلیل حاضر نشدن حریفش در مرحله دوم به مرحله بعدی صعود کرد.
  • حذف حسن متقی بدست حریف ویتنامی LE Duc Phat “رنکینگ ۱۴۸ جهانی ” .
  • پیروزی سروش اسکندری برابر سید آرمین زکی زاده که سروش میبایست در مرحله بعدی با محسن طبر زنجانی دیدار کند.
  • علیرضا کریمی در دور اول رقیبی از آذربایجان Sabuhi HUSEYNOV را شکست داد و در دور دوم به دیدار Cao Cuong PHAM (ویتنام) میرود که کار سختی پیشرو دارد.
  • امیر جباری در دور اول در یک بازی نزدیک بازی را به حریفی از پرتغال به نام Bernardo ATILANO ” رنکینگ ۱۷۳ جهانی ” واگذار کرد و از دور مسابقات حذف گردید.

هم اکنون ۱۲ ورزشکار از کشورمان در جدول باقی مانده اند و امیدواریم بتوانند به مراحل پایانی برسند.

دو نکته منفی در اطلاع رسانی با سایت جهانی بدمینتون که بازتابی جهانی دارد در این دوره به چشم میخورد که خوش بین هستیم در آینده بهتر عمل شود:

  1. اول اینکه لوگویی برای این دوره از مسابقات به فدراسیون جهانی داده نشده است.!!
  2. دوم اینکه امتیاز بازیها بصورت LIVE نیست که همین مسئله ضعفی بزرگ برای مسابقات بین المللی فجر است.!!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.