سرانجام در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ در بخش تکنفره بدمینتون مردان مشخص شد که ویکتور آگزلسن(دانمارک) “رنک شماره ۱ ژانویه ۲۰۱۸″ میبایست با کنتا نیشیموتو(ژاپن)”رنک ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸” در ۲۱ ژانویه در فینال مسابقات به رقابت خواهند پرداخت و تکلیف قهرمان را نیز مشخص خواهند نمود.

ویکتور آگزلسن جوان بواسطه دارا بودن رنک ۱ به شرط قرعه در بالای جدول مسابقات قرار داشت و در دور اول در سه ست حریفی از کره جنوبی را با امتیازات(۲۱ – ۱۸ و ۱۴ – ۲۱ و ۵ – ۲۱) شکست داد. در دور دوم با سای پرانیس هندی به رقابت پرداخت و او را در دو ست مشابه ۱۳ – ۲۱ مغلوب نمود. در دور بعدی حریفی از اندونزی به نام جاناتان کریستی مقابل ویکتور ایستاد ولی ویکتور خوش استیل و با فکر او را هم در سه ست با نتایج(۲۱ – ۱۹ و ۱۴ – ۲۱ و ۱۵ – ۲۱) در هم کوبید و راهی نیمه نهایی شد. در نیمه نهایی دارن لی از کشور میزبان حریف ویکتور بود ولی این جوان دانمارکی خوش آتیه در دو ست( ۱۵ – ۲۱ و ۱۱ – ۲۱ ) دارن لی را مغلوب کرد و راهی فینال مسابقات گردید.

اما در پایین جدول مسابقات اوضاع فرق داشت . لی چونگ وی رنک شماره ۲ ژانویه ۲۰۱۸ به شرط قرعه سرگروه بود و اولین بازیش با کنتا نیشیموتو ژاپنی بود. پدیده مسابقات کنتا دست به کار بزرگی زد و لی چونگ وی مالزیایی که همگان او را بخت اول قهرمانی در کشورش میدانستند ، در سه ست با امتیازات( ۲۱ – ۱۹ و ۱۸ – ۲۱ و ۱۹ – ۲۱ ) در عین ناباوری مغلوب کرد. در دور دوم هو آنگ ژوژ یانگ چینی را با امتیازات( ۱۲ – ۲۱ و ۲۰ – ۲۲ ) در دو ست متوالی شکست داد. در دور سوم به رقیبی سرسخت از هنگ کنگ به نام کالانگ آنگوس برخورد  ، که او را نیز در سه ست با امتیازات( ۲۱ – ۱۹ و ۱۸ – ۲۱ و ۱۹ – ۲۱ ) شکست داد و به نوعی پدیده مسابقات گردید و راهی نیمه نهایی شد. در نیمه نهایی حریفی از دانمارک به نام کریستین سولسبرگ با ۳۲ سال سن دو ست پیاپی با امتیازات( ۱۹ – ۲۱ و ۱۶ – ۲۱ ) از کنتا شکست خورد و بدین ترتیب این پدیده ژاپنی ۲۳ ساله راهی فینال گردید و در بازی فینال حریف ویکتور آگزلسن دانمارکی شد.

آگزلسن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *